Спорт в ГКФ: Геннадій Виходцев – "за"!

У Групі компаній Фокстрот створені всі умови для ефективної роботи: робоче місце співробітників – комфортне і безпечне, а в мотивацію включені можливості для особистого та професійного розвитку. Не останнє місце в цій системі займає спорт. "Робота над собою для досягнення результату, орієнтація на дії всієї команди і оцінка своєї сили в синергії – ось що робить спорт відмінним тімбілдинговим інструментом розвитку співробітника, – вважає Геннадій Виходцев, генеральний директор ГКФ. Тому шеф підтримує ініціативи співробітників в плані фізичної активності та спортивних захоплень. 

Бліц-інтерв'ю з Геннадієм Виходцевим

Геннадію Анатолійовичу, яким видом спорту ви займаєтеся?

Великий теніс

За яку футбольну команду вболіваєте?

За корпоративні команди по футболу і футзалу:

  • ГК «Фокстрот»
  • УК ГКФ

Який вид спорту ви б зробили у школі обов'язковим замість, або на додаток, до звичайної фізкультури?

Не можна скасовувати або заміняти фізкультуру будь-яким іншим предметом. Заняття повинні бути, причому організовані методично грамотно, з урахуванням специфіки віку і фізичного стану.школярів.


Підтримка спорту серед співробітників повністю збігається із завданням з виконання Договору ООН. Пункт про соціальну відповідальність бізнесу. На даний момент в ГКФ живуть у добробуті чотири види спорту. Це – міні-футбол, традиційний футбол, зумба і йога. Плюс – спеціальна фізична підготовка для працівників Управління охорони. 

Міні-футбол в ГКФ: як гартувалася сталь

Міні-футбол в ГКФ з'явився першим – історія його появи достатня проста. У вересні 2006 року був організований перший турнір ГКФ серед співробітників брендів, які розвиває ГК «Фокстрот». Першими на запрошення тоді відреагували співробітники, які не тільки дивляться футбол по телевізору, але й люблять грати в нього "наживо". 

За три дні до жеребкування на турнір заявилися 8 київських команд і ще 3 регіональні декларували бажання брати участь. Достеменно відомо, що у першому турнірі від Управляючої компанії грали ще 2 команди ДЛХ (Департамент логістики холдингу), ФЕД (Фінансово-економічний департамент), а також команди ФТД (мережа Фокстрот), Автомотів й партнер ГКФ – команда ЮГ-контракт. 


Завдання організаторів було наступне: отримати 2 групи по 5 команд. Тому 2 команди ГКФ змушені були злитися в одну. Конгломерат утворився з команди АХД (Адміністративно-господарський департамент) і ДІТ (Департамент інформаційних технологій), які виступили на першому турнірі єдиним фронтом – командою АХДІТ. Наприклад, відомо, що до складу АХДІТ увійшли 19 осіб. У турнірах 2007-2008 року команда ДІТ вже брала участь, як самостійна бойова одиниця. 


У 2008 по 2013 роки постала пауза з внутрішніми турнірами. Тому команда ДІТовцев почала брати участь у зовнішніх турнірах, приймаючи пропозиції про товариські матчі.

лютий 2009

Матчі проти команди військової частини в Гостомелі

жовтень 2009

 Турнір на кубок сайту uaSport

травень 2010

SAMSUNG MINIFOOTBALL CUP (разом з працівниками мережі «Фокстрот»);

липень 2012

Турнір до Дня торгівлі (виступали під назвою ГК Фокстрот);

липень 2012 – травень 2013 та 2014

Турніри на кубок Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


А ось і відео з кубка ГКФ 2017  

Важливо! з 6-го турніру (2013 рік) команда ДІТ змінила свою назву на УК ГКФ (Управляюча компанія ГКФ). Під цією назвою вона виступає і сьогодні. 

 

Блиц с Юрием Паламарчуком, капитаном команды по мини-футболу УК ГКФ

Атрибутика – форма, логотип. Хто вибирав колір, розробляв лого команди?

Форму вибирали ми з хлопцями (партнерами по команді). Як завжди, терміни були стислі, до турніру залишалося пару тижнів, тому вибирали з того, що було в наявності. Всім сподобався зелено-жовтий варіант. Логотип команди розробив Лисенко Дмитро (раніше працював в піар-відділі ГКФ). Зараз думаємо про зміну форми на нову.

Як відбувається відбір у команду КМФ?

Відбір у команду УК ГКФ відбувався наступним чином – люди приходили на тренування (раніше вони були як мінімум раз на тиждень). Якщо у людини були якісь навички, а головне бажання бути у команді, працювати на команду і боротися за результат команди – вона нам підходила.


Але з часом ставало все важче знаходити нових гравців. Навіть останні два роки брали участь у внутрішньому турнірі, об'єднавшись з командою «Секунда».


Всі люди, які в різні часи грали за наші команди, крім футболу мають і інші інтереси. Хто штанги тягає, хто на велосипеді їздить, хто боксом займається, полюванням, риболовлею і т.п .. Тобто всі наші футболісти – люди зі всебічними інтересами, а не тільки зациклені на футболі.

Хто ваші вболівальники?

На внутрішні турніри ГК Фокстрот раніше приходила велика кількість уболівальників. Кожна команда гаряче підтримувалася колегами. Навіть були чер-лідери. Зараз скромніше. Але завжди приходять друзі або родичі підтримати своїх.

З ким і коли ви тренуєтеся?

Тренування ми проводимо спільно з колегами з інших компаній, в основному у вівторок і четвер. Також періодично граємо товариські матчі.

Чим міні-футбол відрізняється від традиційного футболу?

Футбол на великому полі грають 11 та11 людей. Є великі (7м) ворота. Є положення поза грою. Аути вкидаються руками. І ще деякі нюанси.

 

Футзал від міні-футболу має менше відмінностей – майданчик практично однаковий, ворота 2х3 метра і ще деякі нюанси.

 

До числа основних відмінностей відносяться:

1. Розмір м'яча;

2. Правила введення ауту: у міні-футболі м'яч вводиться ногою, за правилами футболу у залах – рукою;

3. Виконання підкатів в міні-футболі дозволено лише воротареві;

4. Правила видалення гравця: у міні-футболі команда грає 2 хвилини в меншості, у футболі в залах дозволена заміна;

5. У футболі в залах – повний контакт, в міні-футболі – частковий;

6. Майданчик в міні-футболі може бути на 2 метри довшим та ширшим;

7. Дабл-пенальті в міні-футболі пробивається з 10 метрів, в футболі в залах – з 9 метрів;

8. На відміну від міні-футболу, в футболі в залах допускається необмежена кількість торкань воротарем м'яча після пасу ногою.

Юрій, що ви вважаєте максимальним досягненням за час виступу в турнірах?

Наше Найвище досягнення – три сезони (з 8-го по 10-й) в Суперлізі. У той час це була найвища ліга чемпіонату «В9ку» (з 11-го запустили Прем'єр-лігу), і саме тоді ми стали називатися «Фокстрот».

 

Золотими літерами можна вписати такі досягнення – 5 комплектів нагород (вже навіть 6), отриманих нашими командами – 4-й сезон, весна-2016.

 

• Перша ліга (третя за рахунком) – 1 місце; 5-й сезон, літо 2016

• Вища ліга (друга за рахунком) – 1 місце; 6 сезон, осінь 2016

• Вища ліга – 3 місце; 7-й сезон, зима / весна-2017

• Вища ліга – 3 місце; 8-й сезон, весна / літо-2017

• Ліга 30+ – 1 місце

• Свіжа нагорода команди «Фокстрот +»: 14-й сезон, осінь-2019.

• Вища ліга Північної конференції – 1 місце.

 

Крім цього багато наших гравців ставали кращими після закінчення сезону (наприклад, в 14-му Євген Хутренков в складі «Фокстрот +»).

Окремо хочу згадати Володимира Грушецького, який багато років віддав нашій команді (з 4-го по 11-й сезони) – він також ставав кращим гравцем Суперліги.

Скажіть, чи не варто поєднати головну команду і «Фокстрот +» в одну? Адже «плюс», створений на базі НПУ «Десна», прекрасно проявив себе в Вищій лізі Північної конференції, завоювавши чемпіонство у боротьбі з реально потужними суперниками.

Були такі утопічні думки: «зліпити» одну команду з двох на базі другої, але гравці другої команди виявили бажання провести зимовий турнір на штучному покритті (Центральна конференція на «Спартаку»), а гравці основної команди переконливо стверджують, що буде максимальний збір і позитивний результат!

 

Я вірю хлопцям. Ми внесли до складу лише три-чотири зміни (одну вимушену – замість травмованого Владислава Шахова взяли з другої команди Андрія Рудика).

Які подальші плани? Чого хочете досягти найближчим часом, вже в зимовому сезоні?

Будемо прагнути до стабілізації гри і досягнення результатів. А вже як наслідок – отримання задоволення від гри. Плануємо боротися у кожному матчі за перемогу, а вже протягом сезону будемо дивитися, що у нас з цього вийде.


 

Як міні-футбол трансформувався в традиційний футбол

Навесні 2014 роки команда ГКФ дебютувала на турнірі В9КУ. Абревіатура розшифровується для тих, хто не в темі, як "в дев'ятку". За час виступу в цьому турнірі було завойовано 5 комплектів нагород. 

• весна 2016 рік – Перша ліга – 1 місце; 
• літо 2016 – Вища ліга – 1 місце; 
• осінь 2016 – Вища ліга – 3 місце; 
• зима-весна 2017 – Вища ліга – 3 місце;
• турнір 30+ весна-літо 2017 – 1 місце. 

Частина хлопців – учасники команди – грають і в турнірі з міні-футболу, і в турнірі WSL на великому полі. В основному команди складаються із співробітників компанії ГК Фокстрот, колишніх співробітників і друзів. 


На 2019 рік результати ігор в традиційний футбол наступні:  

• Любителі-ентузіасти в 2017 році взяли участь у відбіркових іграх чемпіонату WS League. Отримали необхідну кількість перемог і нічиїх, тому мають право боротися за Кубок регулярного чемпіонату WS League. 
• Любительська футбольна команда (АФК) Фокстрот взяла участь в "Open Summer CUP" в 2018 році. Організатор "Open Summer CUP" – Brands League. Змагання проходило у Львові. Фокстротовци отримали 2-е місце в Першій лізі. Перше місце і перемогу в 2018 році в фіналі виборола команда забудовника Linevich Group. 
• Влітку 2019 роки команда АФК Фокстрот взяла участь в змаганні Всеукраїнський футбольний турнір любителів "Open Summer CUP Odessa 2019" – і перемогла принципового суперника. Турнір проходив 3-4 серпня в місті Одеса. Місце дії – Спорткомплекс одеського Міжнародного Гуманітарного Університету. У змаганні взяли участь 16 команд з усієї України. В Одесі в 2019 році команда Foxtrot грала вже у Вищій лізі. У півфіналі зустрілася з командою Linevich Group. З тими, що відібрали у неї перше місце у Львові у 2018 році. Перемогли їх. Кращі гравці – Андрій Ярмаш і Виходцев Павло. В результаті Фокстрот взяв 3-е призове місце і перемогу над давнім суперником.  

Тренування команди відбувається щочетверга на базі КНТЕУ (Київський національний торговельно-економічний університет на Лісовому масиві в Києві). Цей навчальний заклад – давній партнер Фокстроту по соціальним ініціативам. Всі гравці планують свої справи так, щоб гарантовано взяти участь у тренуванні. Це – важливо, якщо в планах грати на результат. 


На сьогодні в ГКФ повністю сформована команда гравців в класичний футбол. До складу спільної команди ГКФ увійшли зірки внутрішніх матчів: Максим Борисевич, Павло Виходцев, Артем Баулін, Денис Лазарук, Роман Климпуш, Михайло Гаврюсев, Андрій Кондренко і інші. А з серйозних турнірів українського масштабу команда футболістів вже зіграла кубок WSLeague, боролася за кубок Weekend Super League, за кубок Дем'яненко. 

Зумба в ГКФ

Зумба – це комбінація фітнесу з латиноамериканськими танцями. Зумба – порівняно новий в наших широтах вид спорту. У світі фітнесу Zumba з'явилася у 2001 році. Творці Зумби – тріо фітнес-тренерів з Латинської Америки з однаковими іменами. Перший – інструктор з фітнесу Альберто Перес. Другий – бізнесмен Альберто Перельман. Третій – бізнесмен Альберто Агіон.  

Досягнення Альберто Переса в тому, що він наповнив традиційний фітнес-комплекс рухами сальси, румби, регеттона. Тренування Альберто Першого користувалися успіхом. Тому вже три Альберто створили компанію Zumba Fitness, LLC. Компанія готує ліцензованих інструкторів і сприяє розвитку свого виду спорту у світі. Сьогодні Зумбу танцює 15 мільйонів людей у 200 000 залах щотижня. Підрахунок легко провести, тому що всі тренери сертифіковані.  

Зумба в ГКФ "живе" вже 7 років. Зазнайомила ГКФ з цим фітнес-танецем давній соціальний партнер бізнесу, заслужений тренер України і організатор Міжнародного турніру зі спортивних танців «Парад надій» Валентина Федорчук. ГКФ 18 років підтримує «Парад надій» як генеральний партнер, ось і отримав бонус від школи танців Федорчук – першими в Києві серед корпорацій «завели» у себе фітнес-тренера з Зумби. Фітнес танцюють у Центральному офісі, на 8 поверсі, по вівторках і четвергах.  

За час викладання фітнесу в стилі зумба в офісі ГКФ змінилося 5 тренерів. А ось колектив спортсменок майже стабільний: всім подобається, у всіх виходить. Пишаються новачками. Деякі з учасників перших занять з зумби (Ірина Тищенко) вже навіть стали самостійними сертифікованими тренерами з зумба-фітнесу. 


Переваги Зумби:  

1. Тренування проходять під запальну латиноамериканську музику. Або її адаптовані версії. 
2. Можна використовувати додатковий інвентар – степ-платформи, стільці, гантелі. Деякі тренери навіть використовують марокаси замість гантелей. 
3. Зумба підходить для будь-якої вікової групи. 
4. Фітнес під музику дозволяє стабілізувати або відкоригувати вагу тіла. 
5. Поєднує в собі розвиток гнучкості, силових вправ, аеробне интервальную навантаження і кардіонагрузку. 
6. Кожен член Зумбо-мережі може вдосконалюватися – проходити спеціалізовані програми навчання – і самому ставати сертифікованим тренером. 


Йога: нове захоплення підкорює «фокстротовцев»

Бренд «Фокстрот» зростає, розвивається і прагне зміцнити свою корпоративно-спортивну культуру. Фокстротовци постійно експериментують і не бояться впроваджувати нові проекти. Один з них – корпоративна йога. 

Проект стартував в квітні 2019 року. За 7 місяців сформувався справжній клуб любителів йоги. 

Користь йоги: 

• м'яке фізичне навантаження; 
• тренування гнучкості, опрацювання суглобів; 
• зняття стресу після робочого дня. 

Кожен раз заняття відвідують близько 10 осіб. Більшість йогинь ходять з перших днів запуску проекту. Однак щомісяця до них приєднується мінімум один новий «фокстротовец». Заняття проходять два рази на тиждень прямо в офісі, у великій конференц-залі, починаються о 18:10, тривають 1 годину. Їх проводить тренер Домініка (Domenica Yoga). 

Сила, швидкість, спеціальні навички – для співробітників Управління охорони

На 1-му поверсі Центрального офісу на Дорогожицькій, 1 Управлінням охорони обладнано навчальний клас, де співробітники на практиці займаються стрілецьким спортом та спеціальною фізичною підготовкою.  

У класі змонтовано комплекс спортивних тренажерів (орбітрек, багатофункціональний силовий тренажер, шведська стінка, бруси, турнік, набір для вправ з вагою – штанга, гантелі). Також співробітники щодня тренуються на місці для рукопашного бою, де є боксерська груша, татамі, захисне спорядження (жилети, шоломи, рукавички) та імітаційне спорядження (макети ножів, пістолетів). 

Для стрілецького спорту встановлено інтерактивний лазерний тир з відповідним програмним забезпеченням, мультимедійним проектором з Web-камерою та проекційним екраном. Стрілецькі вправи виконуються з пістолетів із вбудованими лазерними цілевказівниками. Обладнання дозволяє виконувати різноманітні одиночні та парні стрілецькі вправи: ведення вогню по нерухомим, рухомим цілям та цілям, що з’являються, ведення вогню з обмеженням часу, ведення вогню в ускладнених умовах тощо.  

Ця діяльність забезпечує підтримання належної фізичної форми та вдосконалення навичок, необхідних співробітникам охорони для виконання ними професійних обов'язків. Група компаній Фокстрот – генеральний спонсор спортивних змагань

У 2017 році в Одесі відбувся 13-й Суперкубок України з футболу. Компанія Фокстрот, яка входить в юридичний контур ГКФ, стала генеральним спонсором цього спортивного турніру. При відсутності титульного спонсора змагання отримало офіційну назву Суперкубок Фокстрот 2017.  

15 липня 2017 року за підтримки Foxtrot на стадіоні «Чорноморець», у присутності 34 146 уболівальників відбувся матч між гравцями футбольних клубів «Шахтар» і «Динамо» за Суперкубок України. 


Назва зобов'язує, тому крім футбольних турнірів компанія підтримує танцювальні змагання. Відомий міжнародний фестиваль бальних спортивних танців «Парад надій», який організовує Школа танців Федорчук, з 2002 року не шукає інших генеральних партнерів, крім Фокстроту. 


Останній фестиваль (2019 рік) запам'ятався тим, що крім професійних спортсменів на паркет вийшла команда аматорів – представники ГКФ та інших інформаційних партнерів турніру, які виконали віденський вальс. Відео, як співробітники ГКФ вальсують на паркеті «Параду надій» дивіться тут 


Замість висновків

Розписувати переваги занять спортом апріорі неправильно: кожен шукає і знаходить там щось своє. А знаходять все разом: співробітники – особистісний ріст, вдосконалення духу і форми, а компанія – настрій фахівців на ефективність і тим-білдінгові навички у досягненні бізнес-результатів. Нижче – загальна картина залученості співробітників у командні та індивідуальні види спорту:

Вид спорта

Локація, режим занять

Особливості

Міні-футбол

База КНТЕУ (Київський національний торговельно-економічний університет на Лісовому масиві в Києві), заняття проводяться системно, графік посилюється за потребою, перед чемпіонатами

Учасники – співробітники ГК Фокстрот, компаній-партнерів, колишні співробітники і друзі ГКФ.

Футбол

База КНТЕУ (Київський національний торговельно-економічний університет на Лісовому масиві в Києві), тренування відбуваються по четвергах

Співробітники компанії ГК Фокстрот

Йога

Конференц-зал, 2 рази на тиждень

Співробітники мережі «Фокстрот»

Фітнес-зумба

Центральний офіс (вівторок і четвер) 18.30

Сотрудники ГК Фокстрот и брендов, которые она развивает

Спеціальна фізична підготовка

Закритий спортивний зал на 1 поверсі Центрального офісу

Співробітники Управління охорони ГКФ


ГКФрозвиває бренди