Зелений інститут журналістики та ГКФ – 10 років партнерства

Зелений інститут журналістики – волонтерсько-освітній проєкт Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка у партнерстві з Групою компаній Фокстрот.


У 2021 році Зелений інститут журналістики та ГКФ зафіксували 10 років партнерства.

Проект Зелений інститут журналістики було засновано у 2011 році. Його було започатковано на практичних заняттях з предмета "Організація роботи пресслужби".

З першого року свого існування проєкт отримав підтримку керівництва ІЖ КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Групи компаній Фокстрот та бренд Фокстрот, тому що екологічні та соціальні цінності компанії та її співзасновників збігаються з цілями, заради яких створено проєкт. Одночасно з цим у ГКФ розуміють, наскільки важливо надати студентами професійні навички ще під час навчання у ВНЗ, тому усіляко підтримують проактивну молодь.

Ще на старті, при створенні, було оголошено три мети створення проєкту Зелений інститут журналістики:
  • Популяризація екологічного руху серед студентів Інституту Журналістики КНУ ім. Т. Шевченка;
  • Формування практичних навичок менеджера пресслужби у студентів в “бойових умовах” – в ході ведення та висвітлення реального проєкту;
  • Підвищення репутації Інституту Журналістики КНУ ім. Т. Шевченка.


Реалізація проєкту Зелений інститут журналістики відбувається через наступні інструменти:
  • ековечірки;
  • збори макулатури;
  • благодійні ярмарки;
  • посадка дерев;
  • онлайн-екоаукціони.

Перелік активностей спільноти Зелений інститут журналістики

Ми зібрали перелік активностей Зеленого інституту за 10 років, які відбулися за підтримки Групи компаній Фокстрот:

У 2011-2014 роках студенти-волонтери Зеленого Інституту допомогли 3 дитячим будинкам Києва та регіону.

У 2013 р. спільно з ГК «Фокстрот» та компанією СвітАвто студенти-активісти придбали пральну машину для дитячого спецсанаторію «Барвінок» у м. Боярка.

У 2015 році члени спільноти Зелений інститут журналістики закупили поліетиленову плівку для накриття фортифікаційних споруд та бліндажів у районі 29 блок-посту в зоні АТО, де служили випускники КНУ імені Тараса Шевченка.

У листопаді 2016 року в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася акція зі збору макулатури. Мета заходу – популяризація серед ровесників практики правильної, повсякденної утилізації паперу та збір коштів для допомоги дітям у Центрі соціальної реабілітації «Ковчег». Разом студенти та викладачі Інституту журналістики КНУ ім.Т. Шевченка зібрали понад 300 кг макулатури.

У березні 2017 року волонтери студентського руху Зеленого Інституту Журналістики (1 і 2 курс) РЗГ відвідали Центр соціальної реабілітації «Ковчег», який знаходиться у Пущі Водиці під Києвом. Студенти відвезли дітям подарунки, куплені коштом зібраної у листопаді 2016 року макулатури. Акцію підтримали співробітники Групи компаній «ФОКСТРОТ», котрі підсилили подарунковий фонд своїм вкладом та подарували Центру соціальної реабілітації солодощі та комп’ютери, необхідні для ефективного навчання вихованців “Ковчегу”. У день поїздки до «Ковчегу» до студентів ІЖ приєдналася знаменита «фокстротівська» Копійчужка – ростова лялька, яка принесла у якості подарунків чудовий настрій та розваги.

Крім того, у 2017 році до 70-річчя журналістської освіти в Україні та ювілею Інституту журналістики студенти висадили 7 туй у дворі закладу.

Листопад 2017 ознаменувався рекордною кількістю зібраної макулатури (1520 кг) за одне вивезення.


22 листопада 2017 року в Інституті журналістики була проведена лекція Go green with GI для підвищення обізнаності молоді про способи збереження та турботи про навколишнє середовище

У травні 2018 року в результаті акції Green Institute було вивезено 840 кг макулатури. Це дозволило зберегти від вирубки 14 дерев і зібрати понад 2 тисячі гривень для потреб проєкту та підшефних Інституту журналістики.


1 листопада 2018 в Інституті журналістики активісти проєкту встановили бокси для збору макулатури на кафедрах та в холах навчального закладу.

20 листопада 2018 та 15 квітня 2019 у стінах Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулися Ековечірки за підтримки партнерів. На заходах виступали найкращі лектори з екологічної тематики: Анна Понікарчук (компанія «Ozero»); Ольга Чернявська (організація «Україна без сміття»); Людмила Осипчук («Lets do it, Ukraine»). Крім того, було проведено акцію «Пухнастий інститут журналістики» у рамках щорічного фестивалю Журналістська весна в ІЖ КНУ імені Тараса Шевченка.


З 17 по 27 квітня 2021 року за підтримки ГК Фокстрот відбувся благодійний аукціон «EcoInstitute», який провели студенти Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Аукціон відбувся в Instagram, на офіційній сторінці “Зеленого інституту”. Через карантинні обмеження чергова активність відбулася в режимі онлайн.


Завдання активності – просвітництво щодо зменшення використання у побуті одноразових предметів та правильна утилізація поліетилену та пластику. На сторінці в Інстаграм студенти виставили та склали описи екологічних товарів – шоперів, мішечків, іграшок, косметичних засобів, які надали cooleco.store, honey_mommy_ecoshop, tatik_papik.shop, lera_foodhunter, greendream_ecostore, а також постійний партнер Зеленого Інституту – ГК “Фокстрот”. Люди, які бажали зробити свій внесок у благодійність, купляли ці екотовари. За вторговані кошти активісти придбали матеріали для творчості, предмети особистої гігієни та настільні ігри для вихованців соціального закладу дитячого будинку «Отчий дом» на Київщині. 18 травня, із дотриманням усіх карантинних норм, студенти відвідали дитячий будинок та передали його вихованцям куплені речі.

ГКФрозвиває бренди