Спорт в ГКФ: Геннадій Виходцев – "за"!

У Групі компаній Фокстрот створені всі умови для ефективної роботи: робоче місце співробітників – комфортне і безпечне, а в мотивацію включені можливості для особистого та професійного розвитку. Не останнє місце в цій системі займає спорт. "Робота над собою для досягнення результату, орієнтація на дії всієї команди і оцінка своєї сили в синергії – ось що робить спорт відмінним тімбілдинговим інструментом розвитку співробітника, – вважає Геннадій Виходцев, генеральний директор ГКФ. Тому шеф підтримує ініціативи співробітників в плані фізичної активності та спортивних захоплень. 

Бліц-інтерв'ю з Геннадієм Виходцевим

Геннадію Анатолійовичу, яким видом спорту ви займаєтеся?

Великий теніс

За яку футбольну команду вболіваєте?

За корпоративні команди по футболу і футзалу:

  • ГК «Фокстрот»
  • УК ГКФ

Який вид спорту ви б зробили у школі обов'язковим замість, або на додаток, до звичайної фізкультури?

Не можна скасовувати або заміняти фізкультуру будь-яким іншим предметом. Заняття повинні бути, причому організовані методично грамотно, з урахуванням специфіки віку і фізичного стану.школярів.


Підтримка спорту серед співробітників повністю збігається із завданням з виконання Договору ООН. Пункт про соціальну відповідальність бізнесу. На даний момент в ГКФ живуть у добробуті чотири види спорту. Це – міні-футбол, традиційний футбол, зумба і йога. Плюс – спеціальна фізична підготовка для працівників Управління охорони. 

Міні-футбол в ГКФ: як гартувалася сталь

Міні-футбол в ГКФ з'явився першим – історія його появи достатня проста. У вересні 2006 року був організований перший турнір ГКФ серед співробітників брендів, які розвиває ГК «Фокстрот». Першими на запрошення тоді відреагували співробітники, які не тільки дивляться футбол по телевізору, але й люблять грати в нього "наживо". 

За три дні до жеребкування на турнір заявилися 8 київських команд і ще 3 регіональні декларували бажання брати участь. Достеменно відомо, що у першому турнірі від Управляючої компанії грали ще 2 команди ДЛХ (Департамент логістики холдингу), ФЕД (Фінансово-економічний департамент), а також команди ФТД (мережа Фокстрот), Автомотів й партнер ГКФ – команда ЮГ-контракт. 


Завдання організаторів було наступне: отримати 2 групи по 5 команд. Тому 2 команди ГКФ змушені були злитися в одну. Конгломерат утворився з команди АХД (Адміністративно-господарський департамент) і ДІТ (Департамент інформаційних технологій), які виступили на першому турнірі єдиним фронтом – командою АХДІТ. Наприклад, відомо, що до складу АХДІТ увійшли 19 осіб. У турнірах 2007-2008 року команда ДІТ вже брала участь, як самостійна бойова одиниця. 


У 2008 по 2013 роки постала пауза з внутрішніми турнірами. Тому команда ДІТовцев почала брати участь у зовнішніх турнірах, приймаючи пропозиції про товариські матчі.

лютий 2009

Матчі проти команди військової частини в Гостомелі

жовтень 2009

 Турнір на кубок сайту uaSport

травень 2010

SAMSUNG MINIFOOTBALL CUP (разом з працівниками мережі «Фокстрот»);

липень 2012

Турнір до Дня торгівлі (виступали під назвою ГК Фокстрот);

липень 2012 – травень 2013 та 2014

Турніри на кубок Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


А ось і відео з кубка ГКФ 2017  

Важливо! з 6-го турніру (2013 рік) команда ДІТ змінила свою назву на УК ГКФ (Управляюча компанія ГКФ). Під цією назвою вона виступає і сьогодні. 

 

Блиц с Юрием Паламарчуком, капитаном команды по мини-футболу УК ГКФ

Атрибутика – форма, логотип. Хто вибирав колір, розробляв лого команди?

Форму вибирали ми з хлопцями (партнерами по команді). Як завжди, терміни були стислі, до турніру залишалося пару тижнів, тому вибирали з того, що було в наявності. Всім сподобався зелено-жовтий варіант. Логотип команди розробив Лисенко Дмитро (раніше працював в піар-відділі ГКФ). Зараз думаємо про зміну форми на нову.

Як відбувається відбір у команду КМФ?

Відбір у команду УК ГКФ відбувався наступним чином – люди приходили на тренування (раніше вони були як мінімум раз на тиждень). Якщо у людини були якісь навички, а головне бажання бути у команді, працювати на команду і боротися за результат команди – вона нам підходила.


Але з часом ставало все важче знаходити нових гравців. Навіть останні два роки брали участь у внутрішньому турнірі, об'єднавшись з командою «Секунда».


Всі люди, які в різні часи грали за наші команди, крім футболу мають і інші інтереси. Хто штанги тягає, хто на велосипеді їздить, хто боксом займається, полюванням, риболовлею і т.п .. Тобто всі наші футболісти – люди зі всебічними інтересами, а не тільки зациклені на футболі.

Хто ваші вболівальники?

На внутрішні турніри ГК Фокстрот раніше приходила велика кількість уболівальників. Кожна команда гаряче підтримувалася колегами. Навіть були чер-лідери. Зараз скромніше. Але завжди приходять друзі або родичі підтримати своїх.

З ким і коли ви тренуєтеся?

Тренування ми проводимо спільно з колегами з інших компаній, в основному у вівторок і четвер. Також періодично граємо товариські матчі.

Чим міні-футбол відрізняється від традиційного футболу?

Футбол на великому полі грають 11 та11 людей. Є великі (7м) ворота. Є положення поза грою. Аути вкидаються руками. І ще деякі нюанси.

 

Футзал від міні-футболу має менше відмінностей – майданчик практично однаковий, ворота 2х3 метра і ще деякі нюанси.

 

До числа основних відмінностей відносяться:

1. Розмір м'яча;

2. Правила введення ауту: у міні-футболі м'яч вводиться ногою, за правилами футболу у залах – рукою;

3. Виконання підкатів в міні-футболі дозволено лише воротареві;

4. Правила видалення гравця: у міні-футболі команда грає 2 хвилини в меншості, у футболі в залах дозволена заміна;

5. У футболі в залах – повний контакт, в міні-футболі – частковий;

6. Майданчик в міні-футболі може бути на 2 метри довшим та ширшим;

7. Дабл-пенальті в міні-футболі пробивається з 10 метрів, в футболі в залах – з 9 метрів;

8. На відміну від міні-футболу, в футболі в залах допускається необмежена кількість торкань воротарем м'яча після пасу ногою.

Юрій, що ви вважаєте максимальним досягненням за час виступу в турнірах?

Наше Найвище досягнення – три сезони (з 8-го по 10-й) в Суперлізі. У той час це була найвища ліга чемпіонату «В9ку» (з 11-го запустили Прем'єр-лігу), і саме тоді ми стали називатися «Фокстрот».

 

Золотими літерами можна вписати такі досягнення – 5 комплектів нагород (вже навіть 6), отриманих нашими командами – 4-й сезон, весна-2016.

 

• Перша ліга (третя за рахунком) – 1 місце; 5-й сезон, літо 2016

• Вища ліга (друга за рахунком) – 1 місце; 6 сезон, осінь 2016

• Вища ліга – 3 місце; 7-й сезон, зима / весна-2017

• Вища ліга – 3 місце; 8-й сезон, весна / літо-2017

• Ліга 30+ – 1 місце

• Свіжа нагорода команди «Фокстрот +»: 14-й сезон, осінь-2019.

• Вища ліга Північної конференції – 1 місце.

 

Крім цього багато наших гравців ставали кращими після закінчення сезону (наприклад, в 14-му Євген Хутренков в складі «Фокстрот +»).

Окремо хочу згадати Володимира Грушецького, який багато років віддав нашій команді (з 4-го по 11-й сезони) – він також ставав кращим гравцем Суперліги.

Скажіть, чи не варто поєднати головну команду і «Фокстрот +» в одну? Адже «плюс», створений на базі НПУ «Десна», прекрасно проявив себе в Вищій лізі Північної конференції, завоювавши чемпіонство у боротьбі з реально потужними суперниками.

Були такі утопічні думки: «зліпити» одну команду з двох на базі другої, але гравці другої команди виявили бажання провести зимовий турнір на штучному покритті (Центральна конференція на «Спартаку»), а гравці основної команди переконливо стверджують, що буде максимальний збір і позитивний результат!

 

Я вірю хлопцям. Ми внесли до складу лише три-чотири зміни (одну вимушену – замість травмованого Владислава Шахова взяли з другої команди Андрія Рудика).

Які подальші плани? Чого хочете досягти найближчим часом, вже в зимовому сезоні?

Будемо прагнути до стабілізації гри і досягнення результатів. А вже як наслідок – отримання задоволення від гри. Плануємо боротися у кожному матчі за перемогу, а вже протягом сезону будемо дивитися, що у нас з цього вийде.


 

Як міні-футбол трансформувався в традиційний футбол

Навесні 2014 роки команда ГКФ дебютувала на турнірі В9КУ. Абревіатура розшифровується для тих, хто не в темі, як "в дев'ятку". За час виступу в цьому турнірі було завойовано 5 комплектів нагород. 

• весна 2016 рік – Перша ліга – 1 місце; 
• літо 2016 – Вища ліга – 1 місце; 
• осінь 2016 – Вища ліга – 3 місце; 
• зима-весна 2017 – Вища ліга – 3 місце;
• турнір 30+ весна-літо 2017 – 1 місце. 

Частина хлопців – учасники команди – грають і в турнірі з міні-футболу, і в турнірі WSL на великому полі. В основному команди складаються із співробітників компанії ГК Фокстрот, колишніх співробітників і друзів. 


На 2019 рік результати ігор в традиційний футбол наступні:  

• Любителі-ентузіасти в 2017 році взяли участь у відбіркових іграх чемпіонату WS League. Отримали необхідну кількість перемог і нічиїх, тому мають право боротися за Кубок регулярного чемпіонату WS League. 
• Любительська футбольна команда (АФК) Фокстрот взяла участь в "Open Summer CUP" в 2018 році. Організатор "Open Summer CUP" – Brands League. Змагання проходило у Львові. Фокстротовци отримали 2-е місце в Першій лізі. Перше місце і перемогу в 2018 році в фіналі виборола команда забудовника Linevich Group. 
• Влітку 2019 роки команда АФК Фокстрот взяла участь в змаганні Всеукраїнський футбольний турнір любителів "Open Summer CUP Odessa 2019" – і перемогла принципового суперника. Турнір проходив 3-4 серпня в місті Одеса. Місце дії – Спорткомплекс одеського Міжнародного Гуманітарного Університету. У змаганні взяли участь 16 команд з усієї України. В Одесі в 2019 році команда Foxtrot грала вже у Вищій лізі. У півфіналі зустрілася з командою Linevich Group. З тими, що відібрали у неї перше місце у Львові у 2018 році. Перемогли їх. Кращі гравці – Андрій Ярмаш і Виходцев Павло. В результаті Фокстрот взяв 3-е призове місце і перемогу над давнім суперником.  

Тренування команди відбувається щочетверга на базі КНТЕУ (Київський національний торговельно-економічний університет на Лісовому масиві в Києві). Цей навчальний заклад – давній партнер Фокстроту по соціальним ініціативам. Всі гравці планують свої справи так, щоб гарантовано взяти участь у тренуванні. Це – важливо, якщо в планах грати на результат. 


На сьогодні в ГКФ повністю сформована команда гравців в класичний футбол. До складу спільної команди ГКФ увійшли зірки внутрішніх матчів: Максим Борисевич, Павло Виходцев, Артем Баулін, Денис Лазарук, Роман Климпуш, Михайло Гаврюсев, Андрій Кондренко і інші. А з серйозних турнірів українського масштабу команда футболістів вже зіграла кубок WSLeague, боролася за кубок Weekend Super League, за кубок Дем'яненко. 

І вже 11 липня 2021 року аматорський футбольний клуб «Фокстрот» (капітан Павло Виходцев) виборов срібло на щорічному турнірі з міні-футболу, який в 12-й раз провела в Києві European Business Association (ЕВА)



Турнір проходив у два дні – 10 та 11 липня – на території столичної заміської резиденції «KIDEV». Загалом у грі взяла участь 21 команда, які представляють відомі в Україні бренди та бізнеси – Фармак, Groupe Лакталіс, INTECH, KIY AVIA, Puma Ukraine, Національний Банк України. Золотими переможцями турніру European Business Association (ЕВА) стала команда Фармак, срібло – у Фокстрот, бронзу виборов Національний Банк України.


А 13-15 серпня 2021 року команда Фокстрот взяла участь у VII Всеукраїнському кубку з футзалу Даймонд Ліга "Одеса 2021" та стала володарем кубку “Silver cup”.

Змагання відбулися на Одещині в смт. Крижанівка. 13 команд з Києва та Київської області, Житомира, Ужгорода, Одеси змагались за звання кращих з кращих. Матчі турніру обслуговували арбітри категорії ФІФА з футзалу.

Турнір "ДАЙМОНД ЛІГА ОДЕСА 2021" має високий статус у спільноті аматорського футболу. У 2021 році зібрався найсильніший склад за всі роки проведення турніру.


На турнірі бренд «Фокстрот» представили дві команди – «Фокстрот» і «F.O.X.». Обидві команди виграли свої ліги. «Фокстрот» – переможець Silver CUP, а «F.O.X.» – переможець Prestige CUP. Перемоги відбулися шляхом максимальної концентрації та самовіддачі гравців. Руслан Кожухов забив найважливіші голи й продемонстрував чудову гру в обороні. Тарас Коваль забезпечив захист. Андрій Ярмаш і Андрій Кондренко забили голи у вирішальні моменти. А Володимир Давій, на думку більшості учасників турніру, був найнадійнішим воротарем турніру. Важлива робота капітана команди Павла Виходцева та Володимира Холодовського, тренера, який грає. Крім того, команда Фокстрот на цьому турнірі мала найчисельнішу підтримку, яка й стала додатковим фактором перемоги.

Зумба в ГКФ

Зумба – це комбінація фітнесу з латиноамериканськими танцями. Зумба – порівняно новий в наших широтах вид спорту. У світі фітнесу Zumba з'явилася у 2001 році. Творці Зумби – тріо фітнес-тренерів з Латинської Америки з однаковими іменами. Перший – інструктор з фітнесу Альберто Перес. Другий – бізнесмен Альберто Перельман. Третій – бізнесмен Альберто Агіон.  

Досягнення Альберто Переса в тому, що він наповнив традиційний фітнес-комплекс рухами сальси, румби, регеттона. Тренування Альберто Першого користувалися успіхом. Тому вже три Альберто створили компанію Zumba Fitness, LLC. Компанія готує ліцензованих інструкторів і сприяє розвитку свого виду спорту у світі. Сьогодні Зумбу танцює 15 мільйонів людей у 200 000 залах щотижня. Підрахунок легко провести, тому що всі тренери сертифіковані.  

Зумба в ГКФ "живе" вже 7 років. Зазнайомила ГКФ з цим фітнес-танецем давній соціальний партнер бізнесу, заслужений тренер України і організатор Міжнародного турніру зі спортивних танців «Парад надій» Валентина Федорчук. ГКФ 18 років підтримує «Парад надій» як генеральний партнер, ось і отримав бонус від школи танців Федорчук – першими в Києві серед корпорацій «завели» у себе фітнес-тренера з Зумби. Фітнес танцюють у Центральному офісі, на 8 поверсі, по вівторках і четвергах.  

За час викладання фітнесу в стилі зумба в офісі ГКФ змінилося 5 тренерів. А ось колектив спортсменок майже стабільний: всім подобається, у всіх виходить. Пишаються новачками. Деякі з учасників перших занять з зумби (Ірина Тищенко) вже навіть стали самостійними сертифікованими тренерами з зумба-фітнесу. 


Переваги Зумби:  

1. Тренування проходять під запальну латиноамериканську музику. Або її адаптовані версії. 
2. Можна використовувати додатковий інвентар – степ-платформи, стільці, гантелі. Деякі тренери навіть використовують марокаси замість гантелей. 
3. Зумба підходить для будь-якої вікової групи. 
4. Фітнес під музику дозволяє стабілізувати або відкоригувати вагу тіла. 
5. Поєднує в собі розвиток гнучкості, силових вправ, аеробне интервальную навантаження і кардіонагрузку. 
6. Кожен член Зумбо-мережі може вдосконалюватися – проходити спеціалізовані програми навчання – і самому ставати сертифікованим тренером. 


Йога: нове захоплення підкорює «фокстротовцев»

Бренд «Фокстрот» зростає, розвивається і прагне зміцнити свою корпоративно-спортивну культуру. Фокстротовци постійно експериментують і не бояться впроваджувати нові проекти. Один з них – корпоративна йога. 

Проект стартував в квітні 2019 року. За 7 місяців сформувався справжній клуб любителів йоги. 

Користь йоги: 

• м'яке фізичне навантаження; 
• тренування гнучкості, опрацювання суглобів; 
• зняття стресу після робочого дня. 

Кожен раз заняття відвідують близько 10 осіб. Більшість йогинь ходять з перших днів запуску проекту. Однак щомісяця до них приєднується мінімум один новий «фокстротовец». Заняття проходять два рази на тиждень прямо в офісі, у великій конференц-залі, починаються о 18:10, тривають 1 годину. Їх проводить тренер Домініка (Domenica Yoga). 

Сила, швидкість, спеціальні навички – для співробітників Управління охорони

На 1-му поверсі Центрального офісу на Дорогожицькій, 1 Управлінням охорони обладнано навчальний клас, де співробітники на практиці займаються стрілецьким спортом та спеціальною фізичною підготовкою.  

У класі змонтовано комплекс спортивних тренажерів (орбітрек, багатофункціональний силовий тренажер, шведська стінка, бруси, турнік, набір для вправ з вагою – штанга, гантелі). Також співробітники щодня тренуються на місці для рукопашного бою, де є боксерська груша, татамі, захисне спорядження (жилети, шоломи, рукавички) та імітаційне спорядження (макети ножів, пістолетів). 

Для стрілецького спорту встановлено інтерактивний лазерний тир з відповідним програмним забезпеченням, мультимедійним проектором з Web-камерою та проекційним екраном. Стрілецькі вправи виконуються з пістолетів із вбудованими лазерними цілевказівниками. Обладнання дозволяє виконувати різноманітні одиночні та парні стрілецькі вправи: ведення вогню по нерухомим, рухомим цілям та цілям, що з’являються, ведення вогню з обмеженням часу, ведення вогню в ускладнених умовах тощо.  

Ця діяльність забезпечує підтримання належної фізичної форми та вдосконалення навичок, необхідних співробітникам охорони для виконання ними професійних обов'язків. 



Група компаній Фокстрот – генеральний спонсор спортивних змагань

У 2017 році в Одесі відбувся 13-й Суперкубок України з футболу. Компанія Фокстрот, яка входить в юридичний контур ГКФ, стала генеральним спонсором цього спортивного турніру. При відсутності титульного спонсора змагання отримало офіційну назву Суперкубок Фокстрот 2017.  

15 липня 2017 року за підтримки Foxtrot на стадіоні «Чорноморець», у присутності 34 146 уболівальників відбувся матч між гравцями футбольних клубів «Шахтар» і «Динамо» за Суперкубок України. 


Назва зобов'язує, тому крім футбольних турнірів компанія підтримує танцювальні змагання. Відомий міжнародний фестиваль бальних спортивних танців «Парад надій», який організовує Школа танців Федорчук, з 2002 року не шукає інших генеральних партнерів, крім Фокстроту. 


Парад надій 2019 року запам'ятався тим, що крім професійних спортсменів на паркет вийшла команда аматорів – представники ГКФ та інших інформаційних партнерів турніру, які виконали віденський вальс. Відео, як співробітники ГКФ вальсують на паркеті «Параду надій» дивіться тут 



У 2020 році відбулися 2 корпоративні турніри на 14-й та 15-й Кубок ГКФ з міні-футболу. У матчах взяли участь 200 футболістів у складі 14 команд працівників компаній ГК “Фокстрот”.

Замість висновків

Розписувати переваги занять спортом апріорі неправильно: кожен шукає і знаходить там щось своє. А знаходять все разом: співробітники – особистісний ріст, вдосконалення духу і форми, а компанія – настрій фахівців на ефективність і тим-білдінгові навички у досягненні бізнес-результатів. Нижче – загальна картина залученості співробітників у командні та індивідуальні види спорту:

Вид спорта

Локація, режим занять

Особливості

Міні-футбол

База КНТЕУ (Київський національний торговельно-економічний університет на Лісовому масиві в Києві), заняття проводяться системно, графік посилюється за потребою, перед чемпіонатами

Учасники – співробітники ГК Фокстрот, компаній-партнерів, колишні співробітники і друзі ГКФ.

Футбол

База КНТЕУ (Київський національний торговельно-економічний університет на Лісовому масиві в Києві), тренування відбуваються по четвергах

Співробітники компанії ГК Фокстрот

Йога

Конференц-зал, 2 рази на тиждень

Співробітники мережі «Фокстрот»

Фітнес-зумба

Центральний офіс (вівторок і четвер) 18.30

Сотрудники ГК Фокстрот и брендов, которые она развивает

Спеціальна фізична підготовка

Закритий спортивний зал на 1 поверсі Центрального офісу

Співробітники Управління охорони ГКФ


ГКФрозвиває бренди